Galerijas galvenais autors ir daba .

Darbu radīšanā piedalījās arī tās fani :)


 

Ilmārs Medinieks

Ilmāra Medinieka radošā darbība ir aizsākusies, meklējot līdzsvaru.. Līdzsvaru starp ikdienas darbošanos un savu unikālo pašizpausmi.  Meklējot līdzsvaru starp raupjo un smalko, starp melnbalto toņkārtu un dzīves krāsainību.

Koka mozaīkas, to kontrasti krāsu toņos, formā un faktūrā, paveras skatam, lūkojoties uz mozaīkām nedaudz atstatus. Tomēr dabas spēku un dzīvību uzsūkušais materiāls - koks, aicināt aicina pieskarties.. apstāties.. sajust..

Ilmāra darbu pamatā ir sajūtu radīšana - veidošana - materializēšana kontrastu piesātinātās koka mozaīkās, košu un dzīvīgu krāsu gleznās un arī funkcionālā matērijā - interjera dekoros. Savukārt Ilmāra radītie koka rāmji ir gan ietvars, gan turpinājums mākslas darbam.

Ilmāra Medinieka radošā darbība aizsākusies Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolā, apgūstot keramikas jomu. Pēcāk ilgi un aktīvi gadi pavadīti uzņēmējdarbības vidē, līdz  atkal uzsākti pašizpausmes meklējumi. Savas prasmes Ilmārs veidojis un apguvis gan studējot vides dizainu Rēzeknes Augstskolā, gan atsevišķos kursos un pašmācības ceļā. Viss plūstoši ir mainījies no uzņēmējdarbības kokapstrādē, starpposmā un pārejas posmā, praktiski darbojoties un uzlabojot cilvēku dzīves kvalitāti, veidotas arī koka pirtis, interjeri, dažāda veida, tā sauktā mazā arhitektūra. Pēdējos gados Ilmārs ir pievērsies tikai mākslinieciskai pašizpausmei. Balstoties uz praktisko pieredzi darbā ar koka materiālu, šobrīd koka materiāls tiek atdzīvināts skaistos, sajūtu piepildītos mākslinieciskos darbos.

Par savu tiešo skolotāju Ilmārs, dziļā cieņā un pateicībā, uzlūko nesen mūžībā aizgājušo Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas asociēto profesoru Vladislavu Pauru, pie kura mācījies gan Rēzeknes Lietišķās mākslas vidusskolas laikā, gan studiju laikā Rēzeknes Augstskolā. Jāpiemin, ka Ilmāra mākslinieciskajam pasaules skatījumam ir tuvi Ērika Marijas Remarka darbi, kur arīdzan mijas skarbā ārējās realitātes vide ar cilvēka iekšēji smalko romantisko pasaules izjūtu.

Līdzsvara meklējumi turpinās ik dienu. Meklējot līdzsvaru, lai sajustu mirkli, sajustu harmoniju, sajustu pieskārienu .. dabas daļai – kokam, vēja appūstam, lietus veldzē mirkušam un saulē sildītam.

No 2019. līdz 2022.gadam Ilmārs ar saviem darbiem ir piedalījies piecās personālizstādēs LV.


Pirkumu grozs